Klub Tańca Towarzyskiego "AIDA" -

 

PROJEKT " AIDA", tak zostało zatytułowane spotkanie w ramach , którego odbył się wernisaż fotografii tanecznej oraz projekcja dwóch filmów.
10 maja w holu kina wolność  licznie zgromadzili sie obecni i byli tancerze Aidy ich rodzice oraz sypatycy naszego klubu. Wyruszyliśmy w podróż wspomnień, wielu wzruszeń za sprawą zdjęć i krótkiego filmu obrazujacego część zycia klubu w jego 35 -letniej historii.
Zdjęcia zostały zaprezentowane  w formie kolaży opracowanych  po mistrzosku przez Jolę Kopterką - Korsak pod czterema hasłami: treningi, tancerze, poza parkietem, nasze sukcesy. Moglismy również jeszcze raz zobaczyc zdjęcia wykonane przez pana Szymona Cieślara w 2004 roku , na „ memoriale Basi", gdzie nasi pełnoletni tancerze mieli po 5-6 lat.
Prowesjonalnie zaaranżowana wystawa ( przez wspomnianą wcześniej  p. Jolę) urzekała wszystkich od  momentu przekroczenia progu kina.
Wzruszenie , radość, niedowierzanie , że minęło już tyle czasu i że tak duzo razem przeżyliśmy , to refleksje, które zawładneły  bez wyjatku wszystkim uczestnikami spotkania.
Nie można było przejść obojetnie obok żadnej planszy , ani pojedyńczego zdjęcia. Podróżując w tańcu zakletym w fotografii , patrząc  z perspektywy paru lub parunastu lat toczyliśmy dyskusje i nie jeden raz łezka w oku sie zakręciła.
Dopełnieniem spotkania była projekcja filmów pierwszy, to montaż amatorskich filmików nakręconych przez rodziców tancerzy z różnych aidowych wydarzeń , tych bardziej i  mniej doniosłych.
Druga propozycja, to film dokumentalny-fabularny w międzynarodowej koprodukcji pt. „ Mistrz tańca powraca" o topowej , międzynarodowej parze tanecznej Slawiku Krykliwym i Annie....., opowiadający o tym czego nie sposób dojrzeć na parkiecie  a też czasem poza nim.
Wiele chwil z tego niecodziennego spotkania zostało uwieńczonych na zdjęciach, do których obejrzenia zapraszam .  Katarzyna Balon

projekt / wykonanie strony www: graffik.com.pl